Vizes vb - Férfi vízilabda: Horvátország-Magyarország 8-6

Szerző: dbhir.hu 2017. 07. 29. 21:48
Kategória: Sport hírek

Ezüstérmesként zárta a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti világbajnokságot, miután a szombati döntőben 8-6-ra kikapott a horvát együttestől a Margitszigeten.

A mérkőzés hazai szempontból rosszul indult, a horvátok 4-0-ra elhúztak az első negyedben. A második nyolc percre nagyot javult a magyarok játéka, s miközben Nagy Viktor egyre jobban védett, Vámos Márton és Török Béla találatával 4-2-re feljött a magyar együttes.
    A nagyszünet után az új erőre kapott magyar csapatból előbb Erdélyi Balázs, majd Manhercz Krisztián volt eredményes, 4-4 után azonban két balszerencsés - a védekező kézről bepattant - lövéssel 6-4-re megint a horvátok álltak jobban.
    A zárónegyedben előnyből horvát gól született, s bár 7-6-ra még felzárkózott a magyar együttes, a vége 8-6-os vereség lett.