Az egészségturizmus fejlesztésével növelni lehetne a balatoni vendégforgalmat

Szerző: MTI 2015. 04. 22. 16:41
Kategória: Hírek

Az egészségturizmus fejlesztésével növelni lehetne aBalatonra látogató vendégek számát, ha a helyi turisztikai szakemberek együttműködnének az egészségügyi szférával és a lovas sportok kedvelőivel, több ezer német vendég lenne ide csábítható - írta aBalatonalmádi Egészségfejlesztési Iroda ésBalatoni Riviéra Turisztikai Egyesület.

 

    Az MTI-hez szerdán eljuttatott tájékoztatás szerint így akár 1,5 millió látogatónál is több turista érkezhet a tó környékére, a tavalyi 1 millió 445 ezer vendég után, akik 4 millió 887 ezer éjszakát töltöttek el a Balatonnál.
    A szervezetek közleménye szerint a jövőben a növekvő átlagéletkor miatt még jobban oda kell figyelni az idősebb turisták igényeire, akik az úti cél kiválasztása során figyelembe veszik például azt, hogy van-e orvosi ellátás a közelben.
    Több millió euróra tehető az az összeg, amelyet a német, svájci, osztrák  társadalombiztosítás lovasterápiás kezelésekre fordít a jövőben, számos család jöhet a Balaton környéki lovardákba azért, hogy gyermekeiket a Balaton közelében fejlesszék speciális módszerekkel - olvasható a tájékoztatásban.
    A közlemény idézi Semsei Sándort, a Balatoni Riviéra Egyesület vezetőjét, aki elmondta: az ilyen gyógyító célzattal működtetett lovardák segíthetnek abban, hogy a Balaton ne csak a nyári hónapokban legyen vonzó cél.
    Sajnos a legtöbb hazai lovarda még nem készült fel arra, hogy fogadja ezeket a turistákat, nem rendelkeznek elegendő szakemberrel - hívják fel a figyelmet a közleményben. A hatályos jogszabályok szerint a lovasterapeutának rendelkeznie kell gyógypedagógus, gyógytornász, pszichológus, konduktor, vagy orvos alapdiplomával, vagy ezzel egyenértékű elismert vagy honosított képzettséggel, és meg kell szereznie a felnőttképzés vagy a pedagógiai-továbbképzés keretén belül a lovasterapeuta szakmai végzettséget - tájékoztatnak a szervezetek.
    A külföldi vendégek mellett egyre nagyobb igény jelentkezik itthon is a lovasterápiára, mivel a gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna segítheti a problémákkal küzdő, például látás-, és hallássérült, teljesítmény és viselkedési zavarokkal küzdő gyerekek fejlesztését is - olvasható a közleményben.