Gyermekmentési pontot hoz létre Balatonlellén a Magyar Gyermekmentő Alapítvány a Masterplast Nyrt. támogatásával, a létesítmény alapkövét hétfőn helyezték el.
Az eseményen Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta: fontos, hogy legyen olyan rendszer, amely baj esetén el tudja látni a gyerekeket. Az alapítvány 15 éve "valós civilként nem valami ellen, hanem valamiért dolgozik, sok gyermek köszönheti neki egészségét és életét" - fogalmazott.
Móring József Attila (KDNP), a térség országgyűlési képviselője többek között arról beszélt, hogy a Balaton parti város mentőállomása azon húsz állomás közé tartozik, amelyeket rövid időn belül felújítanak.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója közölte: a mentőszolgálat évente 1,2 millió betegnek, köztük 45 ezer gyermeknek nyújt segítséget. Fontos, hogy a Balaton körül tavasztól őszig egy plusz gyermekmentő gépkocsi van szolgálatban. A gyermekmentési ponton az OMSZ bajtársai is méltó körülmények között tudják majd ellátni feladatukat - tette hozzá.
Ács Balázs, a Masterplast Nyrt. alelnöke felidézte: az cég és az alapítvány közötti együttműködés öt éve kezdődött, ez idő alatt több eszközzel bővítették a gyermekmentők felszerelését, amivel szakszerű és gyors segítséget tudnak nyújtani. Az építőanyag-gyártással foglalkozó társaság szaktudásával és építőanyaggal segíti, hogy minél előbb, minél jobb minőségben felépüljön az állomás - fogalmazott.
Gesztes Éva, az alapítvány szakmai igazgatója elmondta: sok kisgyermekes család tölti Balatonlellén szabadságát, köztük olyanok, ahol szívbeteg vagy epilepsziás gyermek van, mert tudják, hogy itt működik gyermekmentő szolgálat.
Az alapítvány az általa üzemeltetett gyermek-mentőorvosi kocsikkal az elmúlt 15 évben országszerte 32 ezer gyermeket látott el, Balatonlellén 13 éve van jelen, ahol eddig négyezer gyermeknek, csecsemőnek nyújtottak segítséget.
A szakmai igazgató az MTI-nek azt mondta, hogy a tervek szerint 2021. nyárra elkészülő gyermekmentési pont a város mentőállomásához kapcsolódva működik majd. A 140 négyzetméteres épület a gyermekmentő személyzet állomáshelye lesz, és kialakítanak egy vizsgálót is, ahol azokat a gyerekeket látják el, akik nem szorulnak sürgős mentésre.